I energie může být A++

Společnost X Energie se zabývá prodejem elektřiny a zemního plynu a patří mezi největší alternativní dodavatele těchto komodit v České republice. Klientům z řad domácností, podnikatelských subjektů, bytových družstev, měst a obcí dodává energie od roku 2011 do více než 100 tisíc odběrných míst.

V letošním roce nabízí nově energie za velkoobchodní ceny nebo postupným nákupem. Díky tomu mohou města a obce výrazně snížit své náklady.

Novinkou pro města a obce v letošním roce je kromě nabídky fixních cen především zajištění nákupu energií za velkoobchodní ceny, který je zákazníkům nabízen pod názvem Energie A++. K tomu jsou poskytovány konzultace a kvalitní zákaznická péče s individuálním přístupem, včetně on-line webové kanceláře a elektronické fakturace.

X Energie má řešení pro města a obce, jak ještě více ušetřit za energie.


Výhody produktu Energie A++ jsou především v atraktivní ceně dodávek elektřiny a plynu, které jsou poskytovány za velkoobchodní, tedy burzovní cenu. Její výhodou rovněž je, že každý zákazník ví, kolik platí za energie a kolik platí dodavateli. Jasně vidí, že v případě poklesu ceny elektřiny či plynu na velkoobchodním trhu okamžitě poklesne cena i jim a naopak. V neposlední řadě je to  volnost, neboť smlouva se sjednává na dobu neurčitou a v průběhu dodávek, v případě náhlého růstu ceny, je možné přejít na jiný aktuálně nabízený produkt, případně zvolit metodu postupného nákupu.

Jak Energie A++ v praxi funguje?
Společnost X Energie nakoupí elektřinu a plyn za aktuální ceny den před vlastní dodávkou zákazníkovi. Ten si cenu za tuto službu sjedná s obchodním zástupcem. Cena služby se nemění a není závislá na ceně elektřiny ani plynu. U elektřiny trh stanovuje cenu na každou hodinu, pro plyn na každý den. K velkoobchodní ceně si pak X Energie kromě regulovaných poplatků účtuje stálý plat a odměnu za nákup energií a zákaznický servis. Odměna je pevně daná a s cenou energie se nijak nemění.

Další službou, kterou X Energie nově poskytuje svým zákazníkům, je postupný nákup. Ten umožňuje městům a obcím omezit změny ceny energií, které nelze předvídat. Fakticky se jedná o rozložení nákupu energií do několika částí (tranší) s tím, že výsledná cena je pak průměrem. Města a obce se tak mohou vyhnout uzavření výběrového řízení nebo aukce v nesprávnou chvíli.

(Advertoriál / redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: I energie může být A++

  1. Jiří napsal:

    Přijde mi docela dobrý ten postupný nákup. Dneska buď je doba určitá nebo neurčitá, ale moci sledovat, jak se cena vyvíjí a podle toho se rozhodnout, mi přijde jako rozumné.

  2. David napsal:

    Nevidím na to nic špatného určitě to bude mít svá plus, já mám u nich však klasickou smlouvu a tu už jsem dvakrát prodloužil kvůli spokojenosti s firmou. Nejsem ten typ člověka, co by se akutně hnal za nejvýhodnějšími nabídkami, radši dám na ověřený produkt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *