X Energie zvítězila v energetické aukci společnosti dTest

Společnost X Energie, třetí největší alternativní dodavatel energií v České republice, zvítězila v energetické aukci, kterou v průběhu března uspořádala spotřebitelská organizace dTest. X Energie nabídla ze všech zúčastněných společností nejnižší cenu plynu, vítězem v kategorii elektřiny se stala společnost Europe Easy Energy. Podle modelového případu ušetří zákazníci přechodem k X Energii více než 4000 korun ročně.

„Velice nás těší úspěch, kterého jsme dosáhli v energetické aukci. A potěšeni jsme o to více, že kromě nabídnutých nejnižších cen jsme splnili i všechny stanovené podmínky pro účast v aukci vztahující se k ochraně spotřebitele,“ uvedl za X Energii ředitel zákaznické péče Tomáš Hrdlička.

Podle výpočtů dTestu ušetří modelová domácnost se spotřebou elektřiny 3,2 MWh ročně v sazbě D02d a plynem vytápěným zatepleným rodinným domkem se spotřebou 15 MWh ročně při přechodu na vítězný tarif více než 5000 korun. Konkrétní úspora činí 1026 korun u elektřiny a 4059 korun u plynu.

Energetická aukce dTestu je stále otevřena. Zájemci se mohou registrovat na www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz

Do energetické aukce „Chci výhodnější energie“, kterou organizace dTest pořádala již potřetí, se v letošním roce zapojilo na 39 000 domácností. Registrace do aukce skončila ke dni aukce 8. března 2018, zájemci však ještě mají možnost ucházet se o místa uvolněná po spotřebitelích, kteří se rozhodnou nabídku nevyužít. V případě zájmu mohou vyplnit registrační formulář na stránce www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Registrace je nadále zdarma a nezavazuje vás k přechodu k novému dodavateli.

(redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: X Energie zvítězila v energetické aukci společnosti dTest

  1. Petr Korbel napsal:

    To je dobrá zpráva. U XE jsem již několik let a zatím spokojenost. Přeplatky chodí včas, ceny myslím oproti konkurenci rozumné. Je fajn, že to nyní dTest potvrdil v aukci.

  2. Martina Nová napsal:

    Od X-energie beru plyn, od tří éček elektřinu. Pobavilo mě, že zrovna tyhle dvě firmy vyhráli v aukci dTestu. Od obou firem odebírám několik let a zatím musím říci bez nějakého zaváhání. Byl jsem předtím u ČEZu a největší výhoda oproti velkému dodavateli je nižší cena. Ale ani servis není problém – když něco potřebuji se zeptat, zavolám na jejich zákaznickou linku a snaží se mi pomoci.

  3. Luboš napsal:

    Tomu říkám dobrá náhoda, zrovna nedávno jsem se o tom bavil s kamarádem, že jsem přihlášený do aukce od dtestu a že jsem zvědavý na vítěze. On mi na to řekl svůj názor, že raději než aby měl nízkou cenu jen na jeden rok, tak si udělal čas, aby si našel stabilně levného dodavatele a tu cenu měl dobrou každý rok. No abych to zkrátil, proč tu o tom píšu, má Xenergii už několik let a našel u nich to co chtěl za stabilní peníze. Takže po jeho informacích jsem rád, že je Xenergie jedním z vítězů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *