Změny dodavatelů energií jsou stále oblíbené. Lidé tak mohou uspořit tisíce korun

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Češi jsi již své dodavatele energií našli, opak je pravdou. Dodavatele těchto komodit mění stále častěji. V případě elektřiny podepsalo za prvních letošních pět měsíců smlouvu s jinou společností přes 190 tisíc odběratelů, u plynu pak více než sto tisíc. Analytici odhadují, že vhodnou změnou dohody domácnosti jen loni ušetřily v průměru sedm a půl tisíce korun za rok.


Podle analytiků bude navíc bude přibývat. „Teď se dostáváme do stavu, že zákazníci, kteří už jednou změnili, znova mění svého dodavatele,” uvedl Tomáš Suchý z Ušetřeno.cz.

Lidé by však při změně dodavatele měli být obezřetní a volit z osvědčených alternativních dodavatelů, například Bohemia Energy, X Energie či Centropol. V loňském roce skončilo 13 dodavatelů. Zájemci o změnu dodavatele by se proto neměli řídit pouze nabízenou cenou. „Je třeba dávat pozor taky na návaznost těch smluv, protože kdyby vám nenavazovaly, tak můžete být bez dodávek energií,” vysvětluje mluvčí Energetického regulačního úřadu Vladimír Černý.

Statistiky Operátora trhu s energií napovídají, že trend poklesu změn dodavatelů z posledních pěti let se vloni zastavil a zase stoupá. Změna trendu v počtu změn dodavatele však není výsledkem aktivity v posledním roce, ale jde o úsilí zákazníka i dodavatele za několik posledních let.

(redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *