Společnost X Energie snižuje ceny zemního plynu. Zákazníci nově ušetří až 36 %

Společnost X Energie, která patří mezi alternativní dodavatele energií, podle vydané tiskové zprávy snížila od 1. července ceny plynu všem svým stávajícím i novým zákazníkům. Ti mohou nově v závislosti na spotřebě a distribuční společnosti ušetřit oproti konkurenci až 36 % ročně.


Nové ceny se týkají zákazníků odebírající plyn z distribučních soustav Pražské plynárenské (Praha a střední Čechy) a RWE (zbytek území České republiky vyjma jižních Čech). Průměrná roční úspora činí více než 10 %, zákazníci však mohou ušetřit i více než třikrát tolik.

„Největší úspory – 36 procent – dosáhnou naši zákazníci, kteří odebírají plyn z distribuční soustavy Pražské plynárenské a jejichž roční spotřeba plynu činí do 1,89 MWh. Prakticky se jedná o všechny běžné domácnosti a malé firmy. Zkrátka ale nepřijdou ani zákazníci s výrazně větší spotřebou. Zde se roční úspora pohybuje nad dvaceti procenty“, uvedl Zdeněk Mráz, obchodní ředitel společnosti X Energie.

Společnost X Energie je v současné době třetím největším alternativním dodavatelem energií v České republice. Podle pravidelného měsíčního přehledu odběrných míst sestavovaného operátorem trhu s energií v České republice, společností OTE ČR, aktuálně dodává elektřinu a plyn téměř 95 000 zákazníků.

(redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu, Informace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Společnost X Energie snižuje ceny zemního plynu. Zákazníci nově ušetří až 36 %

  1. Pavel S. napsal:

    Tak to rád slyším, zatím pokaždé když jsem něco podobného četl, tak se to později do reálu opravdu projevilo. Tak jsem zvědav kolik mi ta úspora udělá tentokrát, posledně jsem zaznamenal úsporu něco kolem 10%.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *