Společnost Europe Easy Energy zvítězila v aukci energií dTestu

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala v únoru letošního roku velkou aukci dodavatelů elektřiny a zemního plynu. Zaregistrovalo se do ní více než 66 000 domácností a nejnižší cenu za elektřinu a plyn nabídla společnost Europe Easy Energy.

Aukce trvala 18 hodin, soutěžilo v ní sedm dodavatelů a padlo v ní celkem 140 příhozů. „Vítězi aukce jsou v prvé řadě čeští spotřebitelé, protože se nám podařilo vysoutěžit nejnižší cenu na trhu. Nejnižší cenu za elektřinu i plyn v aukci nabídla společnost Europe Easy Energy,” uvedle Martin Černý, ředitel dTestu, a dodal: „Modelová domácnost se spotřebou elektřiny 3,2 MWh za rok v sazbě D02d a plynem vytápěným zatepleným rodinným domkem se spotřebou 15 MWh ročně při přechodu na vítězný tarif ušetří průměrně 1 941 Kč ročně za elektřinu a 9 980 Kč ročně za plyn.”

Společnost Europe Easy Energy zvítězila v aukci dTestu

Společnost Europe Easy Energy zvítězila v aukci dTestu

Odhad úspory vychází z porovnání s průměrem cen nejčastěji využívaných produktů dominantních dodavatelů na trhu. Výsledná úspora může být v konkrétních případech odlišná, záleží na stávajícím dodavateli, tarifu a spotřebě každého odběrného místa. V současné době dTest obesílá registrované domácnosti a seznamuje je s výsledkem aukce. Ti po obdržení výsledků budou mít několik týdnů na to, aby se rozhodli, zda k novému dodavateli přejdou, či zůstanou u toho stávajícího.

Společnost Europe Easy Energy patří do skupiny Bohemia Energy, která tuto společnost získala na přelomu uplynulého roku. Mezi další významné alternativní dodavatele na českém trhu patří Centropol, X Energie, Vemex Energie nebo Lama Energy.

(redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu, Informace se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *