Bohemia Energy rozdala již milion LED žárovek

Společnost Bohemia Energy, která je největším alternativním dodavatelem energií v České republice, oznámila, že mezi své zákazníky rozdala již více než milion LED žárovek. Ty oproti klasickým žárovkám mohou ušetřit až 85 procent elektrické energie. Žárovky, které obdrželi zákazníci Bohemia Energy, mohou v přepočtu ušetřit zhruba 37 230 000 kWh, což odpovídá celkové průměrné roční spotřebě elektřiny asi 16 000 domácností. Z největší úspory se mohou radovat zákazníci v Moravskoslezském, Ústeckém a Středočeském kraji, ve kterých byl o LED žárovky zaznamenán nejvyšší zájem.


Zákazníci Bohemia Energy a Comfort Energy získávají od prodejců při podpisu smlouvy sadu pěti kusů LED žárovek s příkonem 9 W, které svým tvarem, konstrukcí, svítivostí a typem světla plně nahrazují klasické 60wattové žárovky. Jejich životnost je 30 000 hodin svícení. Za každou hodinu svícení pěti vyměněnými LED žárovkami tak domácnost ušetří zhruba 1,20 Kč. Proto se vyplatí měnit žárovky přednostně tam, kde je nutné denně dlouho svítit.

Moderní LED žárovka dokáže uspořit elektřinu

Moderní LED žárovka dokáže uspořit elektřinu

LED žárovky snižují spotřebu elektrické energie o 85 procent oproti klasickým žárovkám. „Například rodina ve dvoupokojovém bytě s kuchyní, ve kterém se svítí pouze LED žárovkami, zaplatí za rok o 3 300 Kč méně,“ uvedl Libor Holub, obchodní ředitel Bohemia Energy a dodává: „Ještě výraznější úspory je možné dosáhnout v rodinném domě vybaveném LED žárovkami. V tomto případě může být účet za elektřinu nižší až o sedm tisíc korun ročně.“

Výhody LED žárovek:

Nízká spotřeba: až 85% úspora nákladů na osvětlení.
Dlouhá životnost: v průměru 30 000 hodin při běžném svícení.
Okamžitě plný výkon: 100% intenzita hned po rozsvícení.
Stmívání: možnost regulace intenzity světla.
Spolehlivost: bezproblémové časté zapínání a vypínání.
Odolnost: nevadí jim otřesy, nárazy, vibrace, ani nižší teploty.
Bezpečnost: při dotyku nepálí.
Ekologie: neobsahují škodlivé ltky a jsou recyklovatelné.

(redakce)

Příspěvek byl publikován v rubrice Dodavatelé elektřiny, Dodavatelé plynu, Informace se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Bohemia Energy rozdala již milion LED žárovek

  1. Honza Jelínek napsal:

    Dostali jsme od bohemia energy jednu samu ke smlouvě na dva roky jako bonus a byl jsem za ně rád, dlouho už jsem u nich uvažoval, tak mi to aspoň usnadnili a nemusel jsem se trápit s jejich výběrem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *